Naučte sa vidieť kreatívne

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Naučte se vidět kreativně je názov knihy Bryana Petersona, ktorú nedávno vydalo české vydavateľstvo Zoner Press. Peterson hneď v úvode upozorňuje: Nie je dôležité na čo sa pozeráte, ale čo vidíte! Práve preto nás fotky dvoch autorov z jedného a toho istého miesta sú „o niečom inom“. Na knižke je skvelé, že sa venuje presle len tomu, čo má v názve. Viem, že by to malo byť samozrejmé, ale nie je to tak a keď to tak je, tak to človeka poteší:))
  Autor používa zaujímavú metódu porovnávania fotografií pred a po zásahu kreatívneho myslenia. Či sa dá kreatívne myslenie naučiť? Ak to niekto nemá dané, asi z neho svetoznámy fotograf nebude, ale i tak sa dajú naučiť základné postupy, ako zabezpečiť, aby aj vaše fotky z dovolenky zaujali aj niekoho iného okrem vás:)

  Zárukou kvality by malo byť aj meno autora. Bryan Peterson je známy pedagóg v oblasti fotografovania, čo sa prejavilo aj na štýle písania – autor živo popisuje príbehy vzniku jednotlivých snímkov, takže človek si ani neuvedomí, že sa pri čítaní učí:) Peterson je autorom viacerých kníh a snáď neprezradím veľké tajomstvo, keď poviem, že v Zonerpresse plánujú vydať aj knihu Porozumenie expozícii

  Z obsahu knihy:
  o Jak vidíme?
  o Širokoúhlý objektiv
  o Full-Frame Fish-Eye – rybí oko
  o Teleobjektivy

  o Co činí snímek pozoruhodným?
  o Bez horizontu
  o Na šířku nebo na výšku?
  o Obraz v obraze
  o Práce s objektem
  o Dostupné světlo
  o Směr světla
  o Barva světla
  o Obecné klady a zápory digitálu

  o Jak využívám software pro práci s fotografií
  o Volba motivu

  Keďže vydavateľstvo Zoner Press zriadilo špeciálnu edíciu Encyklopedie – grafika a digitální fotografie, môžme sa tešiť na ďalšie podarené publikácie.
  Malá poznámka na záver: Ak si knihu kúpite v Čechách, prípadne si ju necháte niekým doviezť, môžte poriadne ušetriť. Kým vydavateľ ponúka publikáciu za 296,- Kč prípadne 423,- SK a informuje, že běžná cena je 329,- Kč respektíve 470,- SK, predajcovia v Bratislave sa ju nehanbia predávať za 553 SK.

  Základné informácie o knihe:
  Názov: Naučte se vidět kreativně
  Autor: Bryan Peterson
  Počet strán: 160
  Vydal: Zoner Press

  Ďalšie dostupné recenzie a informácie o knihe:
  Zoner Press – Naučte se vidět kreativně
  Interval.cz – Naučte se vidět kreativně
  Příručka k webu – Naučte se vidět kreativně
  DIGI – Naučte se kreativnímu vidění
  Chytrák Tim – Naučte se vidět kreativně

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!