Rýchlosť víťazí

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  ICQ
  ICQ
  Jsme otroci času, zvítězí jen ten kdo je rychlejší, spěch a shon s náma zápasí, až nás jednou dočista zahubí“ – kričal svojho času spevák jednej českej kapely. Nepovedal nič nové, všetko je stále rýchlejšie, niekedy pre tú rýchlosť vecí, ktoré robíme, nestíhame veci, ktoré by sme mali robiť. Ale dosť trudomyseľného filozofovania.
  Niektorí ešte majú v živej pamäti posielanie listov, pohľadníc. Niektorí staromilci, ako napríklad Benita, dokážu ešte dnes komunikovať s okolím tým, že na kus starostlivo vybraného papiera napíše vybraným štýlom a elegantným písmom text, vloží ho do starostlivo vybranej obálky, nalepí známku, vhodí do poštovek schránky a niekoľko týždňov sa teší na odpoveď. Popravde, má potom k schránke na poštu iný vzťah, ako ja – na mňa si spomenie akurát mobilný operátor s pravidelným mesačným šekom a jemu podobní výpalníci.
  Ak s ľuďmi netelefonujem, sprostredkúva moju komunikáciu s nimi mail – ak ho vedia používať a nemajú tendenciu obšťasniť vás nejakým zákerným vírusom, je to celkom pohodlný spôsob výmeny informácií. Nedávno som bol napríklad Bolekom upozornený, že mail je veľmi nepraktický a pomalý. A tak som si nainštaloval Miranda Instant Messenger, komunikujem rýchlejšie, ktovie, či aj efektívnejšie… Každopádne – Rýchlosť víťazí !:)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!